„Continuăm să conectăm Sibiul cu lumea! Astăzi, Primarul Astrid Fodor a primit vizita ES Ambasadorului Republicii Indoneziei la București, domnul Meidyatama Suryodiningrat, însoțit de reprezentanți ai Ambasadei în domeniile politic, economic, protocol și afaceri administrative”, transmite conducerea administrației sibiene.
Aceasta rste prima vizită a domnului Ambasador Suryodiningrat în Sibiu, astfel că acest prim contact a fost de prezentare. Discuțiile s-au axat pe punctele forte ale orașului nostru și respectiv ale Indoneziei, pentru a identifica potențiale direcții sau proiecte de cooperare, de ambele părți fiind exprimată deschiderea și dorința de a construi o relație benefică celor două comunități.

